BD Zbýšov

Projektová příprava, architektonický návrh, dokumentace pro změnu stavby před jejím dokončením (2022)

Autorský tým:
Ing. arch. Josef Kala, Ing. arch. Katarína Falathová, Ing. arch. Ada Lečbychová, Ing. arch. Eva Pastorková, Ing. arch. Veronika Synková

Novostavba BD ve Zbýšově
22 bytů, 4 podlaží

Proslunění a soukromí

Kompozice vnější fasády je záměrně jednoduchá s akcentem na jižní stranu pobytových lodžií. Cílem atypického řešení je poskytnou na každé lodžii náležité soukromí v poměrně hustě osídleném prostoru a zároveň maximální proslunění vnitřních prostorů. 

Příběh projektu

Do tohoto projektu jsme byli původně pozváni  jako zpracovatelé prováděcí dokumentace. Původní, povolený, návrh pro šest bytů z osmnácti nesplňoval požadavky na proslunění. Na tento fakt jsme upozornili investora a původní projekční atelier. Nemohli jsem začít práci na prováděcím projektu, který nesplňuje požadavky na stavby.

Investor vyzval nás a původní ateliér k sérii jednání, kde jsme měli předložit návrhy řešení dané situace.

V kanceláři jsme zpracovali sérii několika variant nového dispozičního uspořádání budovy. Ve všech variantách jsme do obdobného objemu stavby umístili o čtyři bytové jednotky více při prokazatelně větší výsledné prodejní ploše. 

Náš návrh byl podpořen investorem pro jeho půdorysnou jednoduchost a také zaangažovanou realitní kanceláří, která potvrdila naši navrhovanou poměrně nepestrou škálu různých dispozic bytů jako v daném sídle nejlépe prodejnou variantu.

Další projekty

BD Zbýšov

BD Zbýšov Projektová příprava, architektonický návrh, dokumentace pro změnu stavby...

Klíny

Klíny přístavba Projektová příprava, architektonický návrh, dokumentace pro společné povolení,...

RD Nesovice 2

Rodinný dům Nesovice 2 Studie — Projekt pro ohlášení stavby...